Binance, Yeni Altcoin Listeliyor! Bu 9 Borsadan da 16 Coin İçin Duyuru Geldi!

Bugün, önemli sayıda altcoinin çeşitli borsalarda listelendiği, kripto para meraklıları için yoğun bir gün. Özellikle, günlük işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance platformundan gelen listeleme duyuruları dikkat çekti. Listelemelerdeki bu artış, kripto pazarına olan ilginin devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca yatırımcıların dikkatini çekmek için yarışan yeni projelerin ortaya çıktığını yansıtıyor.

Binance, Bittensor’u listeliyor

Grubun başında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance geliyor. Platformlarına Bittensor’u (TAO) ekleyerek kullanıcıların tokenı Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Binance USD (BUSD) ve Türk Lirası (TRY) karşısında takas etmelerine olanak tanıyor. Borsanın resmi duyurusuna göre bu işlem çiftleri için trading süreci bugün, TSİ 15:00 civarında başlayacak. Para çekme işlemleri ise yarın, 12 Nisan 2024’te, TSİ 15:00’te faaliyete geçecek. Bittensor, katılımcıları makine öğrenimi ve modellerini dağıtık bir şekilde eğitmeyi amaçlıyor. Yani, bir P2P makine öğrenimi protokolüdür.

Bittensor, “Tohum Etiketi (Seed Tag)” ile listelenecek. Bu etiket, listelenen diğer tokenlarla karşılaştırıldığında daha yüksek volatilite ve riskler sergileyebilecek projeleri temsil ediyor. Seed Tag ile işaretlenmiş tokenlara alım satım erişimi kazanmak için kullanıcıların her 90 günde bir Binance Spot ve/veya Binance Margin platformlarında ilgili testleri geçmesi ve Kullanım Koşullarını kabul etmesi gerekir.

Diğer listelemeler neler?

Listeleme partisine birkaç borsa daha katılıyor. LBank, NFT’leri Bitcoin Blockchain’i ile entegre etmeye odaklanan bir proje olan Ordinals’ı (ZBIT) memnuniyetle karşılıyor. Bitget, Kitten Haimer’ı (KHAI) listelerken BitMart, tekliflerine Scallop (SCA) ve CatWifHat’ı (CATWIF) ekliyor. DeFi (Merkezi Olmayan Finans) meraklıları için KuCoin, MEXC ve Bybit’in yanı sıra Masa’yı (MASA) da listeliyor.

Bu üçlü liste, DeFi çözümlerinin artan önemini ve Masa’nın bu alanda sahip olduğu potansiyeli vurguluyor. Özellikle Masa, Ethereum ve BNB Chain ekosistemlerindeki kullanıcılara hizmet veren PancakeSwap’te de yer alıyor. Diğer önemli listeler arasında Gate.io’da Electroneum (ETN), Bybit, KuCoin ve Gate.io’da Eesee (ESE), LBank’ta Megalink (MG8), Bitkub’da Aevo (AEVO), BingX’te Trex20 (TX20) ve BingX’te 1ex (1EX) yer alıyor.

Listeleme telaşı, kripto piyasasını etkiliyor

Bu faaliyet telaşı, kripto pazarının dinamizminin altını çiziyor. Bu projelerden bazıları köklü oyuncular olsa da, diğerleri kendi izlerini bırakmak isteyen nispeten yeni oyuncular oldu. Yatırımcıların, özellikle daha az bilinen tokenlar için herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kapsamlı bir araştırma yapmaları tavsiye edilmekte.

Sonuç olarak bugün borsalarda listelenen projeler, DeFi ve NFT’lerden makine öğrenimi protokollerine kadar kripto alanındaki çeşitli sektörleri kapsamakta. Birden fazla borsada listelendiğinde bu projeler daha geniş bir yatırımcı kitlesi için daha erişilebilir hale geliyor. Ancak Kriptokoin.com olarak her zaman bildirdiğimiz üzere, herhangi bir projeyi, özellikle de sınırlı geçmişe sahip olanları, yatırım yapmadan önce araştırmak çok önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir